kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Najlepszy prezent od szefa? Krótsza praca w Wigilię
2016/12/23 21:30:00

Co czwarty Polak, w ramach świątecznego prezentu od swojego szefa, chciałby w Wigilię trochę krócej pracować – wynika z badania ankietowanego przeprowadzonego przez serwis Praca.pl. Wigilia nie jest ustawowo wolnym dniem od pracy, dlatego wielu z nas będzie pracować tego dnia, jak w każdy inny dzień.

Wigilia to normalny dzień pracy

Dla co trzeciego Polaka Wigilia będzie takim samym dniem pracy jak każdy inny. 36% pracowników nie dostaje taryfy ulgowej ze względu na zbliżające się Święta i przygotowania do wieczornego spotkania z rodziną. Niektórzy są tym faktem oburzeni, choć przecież 24 grudnia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Nie pracujemy 25 i 26 grudnia. W Polskiej tradycji, to jednak kolacja wigilijna - z całych Świąt Bożego Narodzenia - jest najważniejsza. A jeśli ma być celebrowana wraz z pierwszą gwiazdką, to nawet dla osób, które zaczynają pracę od 8.00 rano, po całym dniu trudno zdążyć z przygotowaniami. Z tego powodu albo zaczynamy Wigilię nieco później niż nakazuje tradycja, albo decydujemy się na urlop w tym dniu. Z ankiety Praca.pl wynika, że taką formę wybrało w tym roku 40% Polaków.
fot. Wigilia.praca.pl


Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Wigilia, dzień wolny, praca, pracodawca


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »