kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

SpełniONA w biznesie
2007/11/2 0:10:00

Aż 52 proc. Polek nie pracuje, zajmując się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Wiele z nich marzy, by zrobić karierę. Ma im w tym pomóc rządowy projekt. „Życie to nie bajka. Weź sprawy w swoje ręce” - to jedno z haseł kampanii firmowanej przez wiceminister Joannę Kluzik-Rostkowską, odpowiedzialną w rządzie za sprawy kobiet i rodziny.

„Akcja « Spelniona w biznesie » skierowana jest przede wszystkim do kobiet, które mieszkają na wsi i chciałyby prowadzić własną działalność gospodarczą, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Druga bardzo ważna grupa, to kobiety niezarejestrowane w urzędach pracy, które bardzo szybko zrezygnowały z aktywności zawodowej i zajęły się domem i dziećmi. Nie pracują od pięciu, dziesięciu lat i zniknęły z rynku pracy. Wiele z nich chciałoby podjąć pracę i zarabiać na siebie, ale nie wierzą już w swoją szansę ani nie wiedzą jak to zrobić.” – mówi wiceminister Joanna Kluzik-Rostkowska.

Projekt Europejskiego Funduszu Społecznego i Departamentu ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w MPiPS „Jak dobrze być przedsiębiorczą kobietą!” składa się z kampanii medialnej pod hasłem „SpełniONA w biznesie” (spoty TV, radiowe, reklama prasowa i billboardy), której integralną częścią jest cykl 30 audycji pod tym samym tytułem, emitowanych w TVP2 w każdy poniedziałek o 11 rano. Audycja składa się z felietonu reportażowego przedstawiającego kobietę (lub kobiety), której udało się założyć własną firmę, oraz z felietonu instruktażowego, w którym każdorazowo przedstawiana jest inna kwestia związana z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Dodatkowo zainteresowane kobiety mogą przeczytać artykuły ukazujące się codziennie w portalu przedsiebiorczakobieta.pl oraz zadać pytanie ekspertom drogą mailową. Funkcjonuje również bezpłatna infolinia, pod którą dyżurują eksperci.()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: MPiPS, biznes, dyskryminacja, firma, praca


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »