kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pokonaj stres związany z pracą
2016/10/8 22:40:00

Twoja praca napawa Cię niepokojem i strachem? Twoi współpracownicy i szef doprowadzają Cię do szału? Chcesz to zmienić, jednak wszystko, co robisz działa tymczasowo? Twoje samopoczucie poprawia się tylko na chwilę, a potem znów popadasz w rutynę?

Musisz sobie uświadomić, że wymykające się spod kontroli uczucie stresu niszczy Twoje zdrowie. Najprostszym sposobem na zmianę tej sytuacji jest przejęcie kontroli nad tym, co kontrolować możesz. Warto to zrobić gdyż, przejmując władzę nad swoim życiem poprawisz swoje samopoczucie i kondycję psychiczną. Oto kilka porad, które pozwolą Ci się pozbyć się stresu teraz i w przyszłości:

Dr. Bruce McEwen, autor ksiązki o walce ze stresem, twierdzi, że bardzo ważny jest zdrowy styl życia: zadbaj, zatem o aktywność fizyczną, odpowiednią dietę, ogranicz spożywany alkohol, wysypiaj się. Ponieważ wewnętrzny nieład może powodować stres i niepokój, staraj się zaplanować swoje zajęcia. Zastanów się czy miejsce, w którym pracujesz jest odpowiednie dla Ciebie. Jeśli idąc do pracy wiesz, co jest ważne, czego możesz dokonać prawdopodobnie wybrałeś odpowiednie zajęcie.

Kontakty z przyjaciółmi, czy współpracownikami są bardzo ważne postaraj się jednak wyznaczać granice w relacjach z innymi ludźmi. Pozwoli Ci to uniknąć wielu przykrości i nieporozumień. Określ, więc sposób, w jaki chcesz być traktowany, a jeśli ktoś będzie próbował przekroczyć te granice uprzejmie zwróć mu uwagę.

Stwórz listę rzeczy, które lubisz robić, ale nie starcza Ci czasu na ich regularne wykonywanie. Wyznacz swoje priorytety, rzeczy, na których najbardziej Ci zależy umieść w kalendarzu. Mogą to być zupełnie prozaiczne czynności takie jak czytanie książek, czy zajęcia sportowe.

Jeśli jesteś osobą towarzyską otaczaj się ludźmi, jednak przyjaciół dobieraj starannie. To, z kim przebywasz jest bardzo ważne unikaj plotkarzy nieżyczliwych Ci osób. Wybieraj ludzi, którzy akceptują Ciebie takim, jakim jesteś, wspierają Cię w trudnych momentach nie oczekując niczego w zamian.

Bez wątpienia inni ludzie mają duży wpływ na nasze życie, często za duży. Zanim spełnisz czyjąś prośbę zastanów się czy rzeczywiście chcesz to zrobić. Jeśli ktoś porosi Cię o coś stojącego w sprzeczności z Twoimi przekonaniami powiedz,,nie’’ to jedyny sposób,aby Twoje życie należało do Ciebie, a nie do innych.

Wyrozumiałość i tolerancja są bardzo ważne, musisz jednak wiedzieć, na co jesteś się w stanie zgodzić. Jeśli coś Ci nie odpowiada zmień to. Jeśli irytuje Cię bałagan w domu zatrudnij pomoc. Zastanów się nad męczącymi Cię rzeczami, oddziel te, które z rożnych względów jesteś w stanie znosi od tych, których masz dość.

Z pewnością są rzeczy, których potrzebujesz do pełni szczęścia. Pomijanie ich prowadzi zazwyczaj do złości i frustracji. Zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie ważne.

William James, zwany ojcem współczesnej psychologii twierdzi, że największym osiągnięciem jego pokolenia jest umiejętność odmieniania swojego życia poprzez zmianę nastawienia. Skorzystaj, zatem z powyższych rad, aby zmienić swoje życie.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: odpoczynek, praca, stres, zdenerwowanie