kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Najlepszy prezent od szefa? Krótsza praca w Wigilię
2016/12/23 21:30:00


Ilu z nas pracuje krócej?

Z badania ankietowego Praca.pl wynika, że 24% pracowników będzie mogło wyjść we wtorek z pracy nieco wcześniej. Jest to ukłon pracodawców wobec pracowników, bo tak naprawdę, przedsiębiorcy na tym tracą – oddają pracownikom kilka godzin czasu pracy i dodatkowego wolnego nie potrącają z wynagrodzenia. 11% Polaków skończy pracę o 1-2 godziny wcześniej, a 13% aż o 3-4 godziny. Czy to dobra decyzja? Na pewno miła dla pracownika, który taką możliwość wcześniejszego wyjścia może potraktować jak gwiazdkowy prezent. Część pracowników celowo nie bierze urlopu w Wigilię, bo wiedząc, że szef pozwoli na skrócenie pracy uznają wykorzystanie dnia urlopu za nieopłacalne. Lepiej przyjść do biura i wysiedzieć te 4-5 godzin, a mieć płacone za cały dzień.

Ile kosztuje nas wcześniejsze kończenie pracy w Wigilię?

Eksperci z Business Centre Club twierdzą, że każdy dzień wolny od pracy to 5 mld zł straty dla gospodarki. Zakładając, że 24% pracowników – jak wynika z ankiety Praca.pl – wyjdzie z pracy wcześniej średnio o 2,5 godziny oznacza to stratę 375 mln złotych w PKB.

Gdzie Wigilia jest wolna?


W Polsce, w czasie Bożego Narodzenia mamy wolne 25 i 26 grudnia. Są jednak kraje, w których dniem wolnym jest już 24 grudnia. W Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Łotwie, Słowacji, na Węgrzech, Cyprze, Litwie i w Czechach pracownicy nie mają dylematu czy brać urlop czy liczyć na to, że szef pozwoli wyjść wcześniej do domu. Za to we Francji, Hiszpanii, Portugalii i na Malcie, wolne jest jedynie 25 grudnia.

Strony: [1] [2] [3]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Wigilia, dzień wolny, praca, pracodawca


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»