kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Najlepszy prezent od szefa? Krótsza praca w Wigilię
2016/12/23 21:30:00


Ilu z nas pracuje krócej?

Z badania ankietowego Praca.pl wynika, że 24% pracowników będzie mogło wyjść we wtorek z pracy nieco wcześniej. Jest to ukłon pracodawców wobec pracowników, bo tak naprawdę, przedsiębiorcy na tym tracą – oddają pracownikom kilka godzin czasu pracy i dodatkowego wolnego nie potrącają z wynagrodzenia. 11% Polaków skończy pracę o 1-2 godziny wcześniej, a 13% aż o 3-4 godziny. Czy to dobra decyzja? Na pewno miła dla pracownika, który taką możliwość wcześniejszego wyjścia może potraktować jak gwiazdkowy prezent. Część pracowników celowo nie bierze urlopu w Wigilię, bo wiedząc, że szef pozwoli na skrócenie pracy uznają wykorzystanie dnia urlopu za nieopłacalne. Lepiej przyjść do biura i wysiedzieć te 4-5 godzin, a mieć płacone za cały dzień.

Ile kosztuje nas wcześniejsze kończenie pracy w Wigilię?

Eksperci z Business Centre Club twierdzą, że każdy dzień wolny od pracy to 5 mld zł straty dla gospodarki. Zakładając, że 24% pracowników – jak wynika z ankiety Praca.pl – wyjdzie z pracy wcześniej średnio o 2,5 godziny oznacza to stratę 375 mln złotych w PKB.

Gdzie Wigilia jest wolna?


W Polsce, w czasie Bożego Narodzenia mamy wolne 25 i 26 grudnia. Są jednak kraje, w których dniem wolnym jest już 24 grudnia. W Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Łotwie, Słowacji, na Węgrzech, Cyprze, Litwie i w Czechach pracownicy nie mają dylematu czy brać urlop czy liczyć na to, że szef pozwoli wyjść wcześniej do domu. Za to we Francji, Hiszpanii, Portugalii i na Malcie, wolne jest jedynie 25 grudnia.

Strony: [1] [2] [3]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Wigilia, dzień wolny, praca, pracodawca


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »