kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Najlepszy prezent od szefa? Krótsza praca w Wigilię
2016/12/23 21:30:00


Długi weekend i podróże

Wolne biorą również Ci, którzy chcą spędzić Wigilię z mieszkającą nieco dalej rodziną. Dojazd zajmuje czas, a stanie w korkach nie jest najbardziej lubianą formą spędzania wolnego czasu. Dzięki temu, że w tym roku Wigilia wypada we wtorek Ci, którzy mają wolne w Wigilię najczęściej zdecydowali się również na urlop w poniedziałek – ruch na drogach rozłoży się zatem na kilka dni, co daje nadzieję na to, że podróż do rodziny nie będzie aż tak uciążliwa.

Debata o wolnym dniu w Wigilię

Nie wszyscy mogą jednak zdecydować się na urlop – instytucje państwowe, sektor handlu, usług i produkcji musi działać. Z tego powodu, każdego roku toczy się w Polsce debata nad tym, czy Wigilia powinna być dniem wolnym od pracy. Od 2011 roku mamy dodatkowy dzień wolny na święto Trzech Króli 6 stycznia. W tym roku wypada ono w poniedziałek, co przedłuża weekend. Zanim zmieniono Ustawę, część polityków sugerowała, że rozsądniejszym rozwiązaniem byłby wolny dzień w Wigilię – zamiast święta Trzech Króli – tak jak mają Słowacy czy Węgrzy. Taka opcja podobała się również sporej ilości Polaków. Ta opcja nie została jednak przeforsowana. Problematyczna jest również kwestia 24 grudnia w handlu. Każdego roku pojawiają się propozycje ustawowego skrócenia czasu pracy w Wigilię w sklepach, by osoby tam pracujące (głównie kobiety), mogły w spokoju przygotować się do wigilijnej kolacji. Na razie jednak decyzja o skróceniu czasu pracy pozostaje w rękach właścicieli sklepów.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Wigilia, dzień wolny, praca, pracodawca


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »