kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Najlepszy prezent od szefa? Krótsza praca w Wigilię
2016/12/23 21:30:00


Długi weekend i podróże

Wolne biorą również Ci, którzy chcą spędzić Wigilię z mieszkającą nieco dalej rodziną. Dojazd zajmuje czas, a stanie w korkach nie jest najbardziej lubianą formą spędzania wolnego czasu. Dzięki temu, że w tym roku Wigilia wypada we wtorek Ci, którzy mają wolne w Wigilię najczęściej zdecydowali się również na urlop w poniedziałek – ruch na drogach rozłoży się zatem na kilka dni, co daje nadzieję na to, że podróż do rodziny nie będzie aż tak uciążliwa.

Debata o wolnym dniu w Wigilię

Nie wszyscy mogą jednak zdecydować się na urlop – instytucje państwowe, sektor handlu, usług i produkcji musi działać. Z tego powodu, każdego roku toczy się w Polsce debata nad tym, czy Wigilia powinna być dniem wolnym od pracy. Od 2011 roku mamy dodatkowy dzień wolny na święto Trzech Króli 6 stycznia. W tym roku wypada ono w poniedziałek, co przedłuża weekend. Zanim zmieniono Ustawę, część polityków sugerowała, że rozsądniejszym rozwiązaniem byłby wolny dzień w Wigilię – zamiast święta Trzech Króli – tak jak mają Słowacy czy Węgrzy. Taka opcja podobała się również sporej ilości Polaków. Ta opcja nie została jednak przeforsowana. Problematyczna jest również kwestia 24 grudnia w handlu. Każdego roku pojawiają się propozycje ustawowego skrócenia czasu pracy w Wigilię w sklepach, by osoby tam pracujące (głównie kobiety), mogły w spokoju przygotować się do wigilijnej kolacji. Na razie jednak decyzja o skróceniu czasu pracy pozostaje w rękach właścicieli sklepów.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Wigilia, dzień wolny, praca, pracodawca


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»