Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł?
2014/4/16 23:20:00
17% lojalnych – dużo czy mało?
Z perspektywy pracodawców wynik na poziomie zaledwie 17% osób, które zdecydowałyby się zostać w obecnej pracy świadczyć może o dość niskiej lojalności Polaków wobec pracodawcy i wykonywanej pracy. Statystycznie przy takiej sytuacji pracodawca straciłby większość pracowników. Pocieszające dla przedsiębiorców może być to, że szansa na to, by kilku pracowników wygrało jednocześnie spore kwoty jest … mniejsza niż 1 na milion.
Polacy a inne narody
Czy jesteśmy bardziej czy mniej przywiązani do obecnej pracy niż inne narody? A może jesteśmy bardziej leniwi? W 2013 roku Gallup przeprowadził podobne badania na pracownikach w USA. W porównaniu do Amerykanów Polacy okazują się być mniej leniwi, ale jednocześnie mniej lojalni wobec obecnego pracodawcy. W badaniach Gallupa podzielono pracowników na tych, którzy są w swoją pracę zaangażowani, tych, którym praca jest obojętna oraz tych, którzy tego co robią po prostu nie cierpią. Nawet w tej ostatniej grupie, co piąty pracownik zdecydowałby się zostać w swojej pracy. W Polsce przy obecnym pracodawcy zostałoby jedynie 17% pracowników. Co to oznacza? Albo po prostu jesteśmy mniej lojalni, albo większość z nas swojej pracy po prostu bardzo nie lubi. W porównaniu do pracowników przebadanych przez Gallup Polacy są jednak bardziej przedsiębiorczy. O ile aż 25-40% Amerykanów zrezygnowałoby z pracy i przestało zarobkować żyjąc z odsetek, o tyle w Polsce na taki krok zdecydowałoby się zaledwie 20% szczęśliwych posiadaczy miliona.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »