kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł?
2014/4/16 23:20:00

17% lojalnych – dużo czy mało?

Z perspektywy pracodawców wynik na poziomie zaledwie 17% osób, które zdecydowałyby się zostać w obecnej pracy świadczyć może o dość niskiej lojalności Polaków wobec pracodawcy i wykonywanej pracy. Statystycznie przy takiej sytuacji pracodawca straciłby większość pracowników. Pocieszające dla przedsiębiorców może być to, że szansa na to, by kilku pracowników wygrało jednocześnie spore kwoty jest … mniejsza niż 1 na milion.

Polacy a inne narody

Czy jesteśmy bardziej czy mniej przywiązani do obecnej pracy niż inne narody? A może jesteśmy bardziej leniwi? W 2013 roku Gallup przeprowadził podobne badania na pracownikach w USA. W porównaniu do Amerykanów Polacy okazują się być mniej leniwi, ale jednocześnie mniej lojalni wobec obecnego pracodawcy. W badaniach Gallupa podzielono pracowników na tych, którzy są w swoją pracę zaangażowani, tych, którym praca jest obojętna oraz tych, którzy tego co robią po prostu nie cierpią. Nawet w tej ostatniej grupie, co piąty pracownik zdecydowałby się zostać w swojej pracy. W Polsce przy obecnym pracodawcy zostałoby jedynie 17% pracowników. Co to oznacza? Albo po prostu jesteśmy mniej lojalni, albo większość z nas swojej pracy po prostu bardzo nie lubi. W porównaniu do pracowników przebadanych przez Gallup Polacy są jednak bardziej przedsiębiorczy. O ile aż 25-40% Amerykanów zrezygnowałoby z pracy i przestało zarobkować żyjąc z odsetek, o tyle w Polsce na taki krok zdecydowałoby się zaledwie 20% szczęśliwych posiadaczy miliona.

Strony: [1] [2]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: biznes, praca, pracownik


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»