kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

W hipermarketach pracuje się lepiej
2007/8/27 0:10:00

Główny Inspektor Pracy zaprezentował na konferencji prasowej wyniki kontroli przeprowadzonych w 2007 roku w sieciach handlowych. Okazuje się, że poziom przestrzegania przepisów prawa pracy w super- i hipermarketach jest coraz lepszy. Według ekspertów wynika to m.in. z częstych kontroli inspekcji pracy oraz stałości prawa w tym zakresie.

Z kontroli wynika też, że stan przestrzegania prawa pracy i bezpieczeństwa jest gorszy w małych sklepach niż w tzw. placówkach wielkopowierzchniowych. Niestety, w super- i hipermarketach ciągle zdarza się więcej wypadków: wynika to głównie z tego, że hipermarkety zatrudniają więcej pracowników, a prace przez nich wykonywane (np. magazynowanie czy przewożenie towarów) stwarza większe zagrożenie.

Wśród najczęstszych naruszeń stwierdzonych w placówkach handlowych inspektorzy wymienili m.in. nieprawidłowe ewidencjonowanie czasu pracy, nieudzielanie pracownikom należytego odpoczynku i zastawianie towarami przejść ewakuacyjnych.Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: hipermarket, inspekcja pracy, mobbing


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»