kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak rozpoznać objawy przeciążenia pracą?
2013/11/24 19:50:00


Zdrowotne skutki przeciążenia pracą

Wprawdzie psycholog Matias Brodsgaard Grynderup z Uniwersytetu Aarhus w Danii na podstawie niedawno przeprowadzonych badań stwierdza, że przepracowanie nie prowadzi do wystąpienia objawów depresji (za to kiepski szef i owszem), ale zdecydowanie nadmierne obciążenie pracą wpływa niekorzystnie na poziom odczuwanego stresu, zwiększenie niepokoju, nadmierną irytację i pogorszenie procesów poznawczych. - Przeciążenie wprowadza nas w błędne koło - komentuje Krzysztof Kirejczyk, prezes Praca.pl. - Ze względu na zbytnie obciążenia jesteśmy mniej sprawni fizycznie i intelektualnie. Praca idzie nam gorzej i musimy poświęcać na nią więcej czasu oraz uruchamiać rezerwy energii. Konsekwencją tego jest dalsze obciążanie organizmu i jeszcze większe zmęczenie oraz słabiej wykonywane obowiązki. I tak w kółko aż dotrzemy do granicy naszych możliwości - wyjaśnia prezes Praca.pl

Do wypalenia jeden krok

A co dzieje się z nami wtedy, kiedy przekroczymy granice naszych możliwości? Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wypalenie zawodowe. W swojej ostatniej fazie - poddania się - nie ma już dla nas w obecnej pracy ratunku. Dopada nas brak poczucia celu, poczucie porażki i beznadziei. Zaczynamy nienawidzić swojej pracy. Tego stanu, z reguły nie dla się pokonać. Można to osiągnąć jedynie zmianą pracy i naprawdę długim odpoczynkiem.

8 oznak przeciążenia pracą

Jakie najczęstsze objawy przeciążenia pracą możemy u siebie zaobserwować?
1. Ciągłe zmęczenie i nieustająca chęć na drzemkę.
2. Tendencja do unikania angażowania się w nowe projekty i przekraczanie terminów wykonania zadania.
3. Pogarszająca się zdolność koncentracji i uwagi.
4. Spadek motywacji do pracy i niechęć do niej.
5. Przybieranie na wadze związane z podjadaniem dla redukcji stresu bądź nagły spadek wagi wynikający ze stopniowego wyniszczania organizmu.
6. Nadmierna irytacja i łatwość utraty kontroli nas swoim zachowaniem.
7. Zwiększona konsumpcja kawy lub napojów energetycznych.
8. Większa częstotliwość infekcji i przeziębień.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: praca, przeciążenie pracą, wypalenie zawodowe


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»