kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wzrasta zainteresowanie pracą tymczasową
2015/6/18 22:43:31

To dobry sposób na uzyskanie doświadczenia zawodowego i podniesienia kwalifikacji oraz łączenia pracy z nauką. Praca tymczasowa, bo o niej mowa, to atrakcyjna forma zatrudnienia, która ostatnio cieszy się sporą popularnością w Polsce. Należy jednak pamiętać, że nie gwarantuje poczucia stabilności.

Dzięki pracy w wielu branżach, u różnych pracodawców zbieramy cenne doświadczenia, podnosimy kwalifikacje i rozwijamy swoje zainteresowania zawodowe. Między innymi z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na pracę tymczasową. Jest to atrakcyjna forma zatrudnienia dla osób, które chcą łączyć pracę z nauką, oraz szukających zarobku za granicą. Musimy być jednak świadomi, że praca tymczasowa wiąże się z krótkim okresem wypowiedzenia i brakiem poczucia stabilności.

Kiedy staramy się o pracę tymczasową, pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu swojego CV. - Postarajmy się, aby było ono dobrze dopasowane do konkretnego ogłoszenia. Jeśli natomiast przysyłamy CV do bazy kandydatów, postawmy na uniwersalność i napiszmy je w taki sposób, aby zaprezentować wszystkie nasze kompetencje – mówi serwisowi specjalista ds. rekrutacji Beata Piechocka z agencji pracy tymczasowej Timberworks.

Na rynku pojawiają się nieuczciwe agencje pracy tymczasowej. Dlatego należy zawsze sprawdzać, czy firma została wpisana przez marszałka danego województwa na listę agencji. - Nie ufajmy tym, które nakładają na kandydatów opłaty rekrutacyjne, np. żądają pieniędzy za przedstawienie pełnej oferty pracy. Takie sytuacje warto zgłaszać na policję – mówi prezes zarządu Timberworks Bartłomiej Brodzik.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kwalifikacje zawodowe, praca, praca tymczasowa