kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Twój pierwszy dzień
2007/4/2 0:10:00

Udało się. Dostałaś pracę o jakiej marzyłaś albo przynajmniej bardzo chciałaś ją mieć, bo przecież kredyt do spłacenia, samochód ciągle się psuje, dzieci rosną… A może nie masz kłopotów finansowych, ale nie chcesz już siedzieć w domu i gotować trzydaniowe obiadki – jakkolwiek by nie było najtrudniejsze zadanie masz za sobą: przebrnęłaś rekrutację i zdobyłaś pracę. Teraz masz przed sobą jeszcze tylko jeden ważny egzamin: pierwszy dzień w nowej pracy. Jak go przetrwać?

1. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Większość osób wyrabia sobie zdanie o innych na podstawie tego, jak wyglądają i prawdopodobnie twoi nowi współpracownicy (i szef!) również tak robią. Zanim więc olśnisz wszystkich swoimi kwalifikacjami i talentami uważaj, żeby nie zepsuć sobie opinii zbyt swobodnym strojem czy krzykliwym makijażem. Jeśli nie chcesz popełnić gafy w pierwszy dzień ubierz się i umaluj klasycznie – to zawsze dobrze wygląda, a tobie pozwoli zorientować się w firmowych zasadach dotyczących ubioru, makijażu czy fryzury.

2. „Punktualność jest grzecznością królów” i… obowiązkiem całej reszty – nie tylko zresztą pierwszego dnia. Najlepiej byłoby, gdybyś przyszła trochę wcześniej; będziesz miała czas rozejrzeć się po firmie, poznać ludzi.

3. Bądź otwarta i ciepła, ale nie wylewna: opowieści o złej teściowej czy chorym dziecku zostaw raczej na inną okazję.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: pierwszy dzień w pracy, praca, rekrutacja