kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Twój pierwszy dzień
2007/4/2 0:10:00

Udało się. Dostałaś pracę o jakiej marzyłaś albo przynajmniej bardzo chciałaś ją mieć, bo przecież kredyt do spłacenia, samochód ciągle się psuje, dzieci rosną… A może nie masz kłopotów finansowych, ale nie chcesz już siedzieć w domu i gotować trzydaniowe obiadki – jakkolwiek by nie było najtrudniejsze zadanie masz za sobą: przebrnęłaś rekrutację i zdobyłaś pracę. Teraz masz przed sobą jeszcze tylko jeden ważny egzamin: pierwszy dzień w nowej pracy. Jak go przetrwać?

1. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Większość osób wyrabia sobie zdanie o innych na podstawie tego, jak wyglądają i prawdopodobnie twoi nowi współpracownicy (i szef!) również tak robią. Zanim więc olśnisz wszystkich swoimi kwalifikacjami i talentami uważaj, żeby nie zepsuć sobie opinii zbyt swobodnym strojem czy krzykliwym makijażem. Jeśli nie chcesz popełnić gafy w pierwszy dzień ubierz się i umaluj klasycznie – to zawsze dobrze wygląda, a tobie pozwoli zorientować się w firmowych zasadach dotyczących ubioru, makijażu czy fryzury.

2. „Punktualność jest grzecznością królów” i… obowiązkiem całej reszty – nie tylko zresztą pierwszego dnia. Najlepiej byłoby, gdybyś przyszła trochę wcześniej; będziesz miała czas rozejrzeć się po firmie, poznać ludzi.

3. Bądź otwarta i ciepła, ale nie wylewna: opowieści o złej teściowej czy chorym dziecku zostaw raczej na inną okazję.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: pierwszy dzień w pracy, praca, rekrutacja


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »