kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Szczupłym łatwiej w pracy
2010/4/8 0:50:00

Prawie 70 procent Polaków uważa, że szczupła sylwetka pomaga w przebiegu kariery zawodowej - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie organizatorów programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy".

Połowa ankietowanych (49,8%) określiła szczupłą sylwetkę jako istotny czynnik wpływający na powodzenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a 43% Polaków twierdzi, że jest ona ważna w bezpośrednim kontakcie z klientem.
Dodatkowo badanie wykazało, że więcej kobiet (72,2%) niż mężczyzn (61,9%) uważa, że zdrowa sylwetka może mieć wpływ na ich sytuację w pracy.
- Jako dietetyk spotykam osoby, które mają problemy w pracy z powodu dominujących trendów na temat sylwetki. Twierdzą, że szczupła sylwetka ma pozytywny wpływ na postrzeganie ludzi w sferze zawodowej i chcą dostosować się do oczekiwań pracodawców i współpracowników - mówi Justyna Marszałkowska, dietetyk, ekspert programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy".
Badanie przeprowadził PBS DGA w dniach 19-21.03.2010 na reprezentatywnej, losowej próbie 1.107 Polaków w wieku 15 lat i więcej. Dane nie sumują się do 100, gdyż ankietowani mogli wskazać więcej niż jedną odpowiedź.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: odchudzanie, praca