kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Święta w pracy
2009/12/14 15:30:00

Lubimy świętować w gronie współpracowników, ale nie zaprosilibyśmy szefa na rodzinną Wigilię. Z bonusów świątecznych najbardziej cenimy premie finansowe - wynika z sondy przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl.

Boże Narodzenie to w polskiej tradycji czas szczególny. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej świąteczną atmosferę staramy się stworzyć także w miejscu pracy. Portal Pracuj.pl postanowił zapytać swoich użytkowników, jak świętuje się w ich firmach i jak pracodawcy sprawdzają się w roli Mikołajów.

Firmową Wigilię organizuje pracodawca niemal co drugiego (46%) ankietowanego użytkownika Pracuj.pl. Mogłoby się wydawać, że to dla pracowników kolejny służbowy obowiązek, tymczasem takie podejście reprezentuje jedynie co piąty ankietowany przez Pracuj.pl internauta. Zdecydowana większość (93%) traktuje Wigilię firmową jako miły zwyczaj, a blisko dwie trzecie uważa, że warto świętować w gronie osób, z którymi spędza się na co dzień tak dużo czasu.

Kryzys a świąteczne bonusy


Mijający rok większości z nas kojarzyć się będzie z niepewną sytuacją gospodarczą, mimo to ponad 26% ankietowanych pracowników jest spokojna o świąteczne benefity od swojego pracodawcy. Kolejne 25% to osoby, które odczują skutki kryzysu w tej kwestii - ich firma w tym roku zrezygnuje w ogóle z dodatkowej, świątecznej gratyfikacji, albo ograniczy wartość takich świadczeń. Prawie 1/3 ankietowanych - niezależnie od sytuacji gospodarczej - nie otrzymuje świątecznych bonusów od swojego pracodawcy.

Najbardziej pożądane przez pracowników prezenty to premie finansowe (44%) i bony świąteczne (30% wskazań). Co piąty pracujący internauta ucieszyłby się z wolnego dnia w Wigilię, 24 grudnia. Dla 15% ankietowanych wystarczającym prezentem świątecznym byłyby życzenia złożone osobiście przez szefa. Wśród innych, niematerialnych pragnień, pracownicy wymieniają między innymi równe traktowanie i szacunek dla podwładnych oraz święty spokój.

Pozytywny stosunek internautów do firmowego świętowania nie ma jednak znaczącego wpływu na sposób, w jaki obchodzą oni Święta Bożego Narodzenia. Zdecydowanie preferujemy spędzanie tego czasu w gronie rodzinnym. Zaledwie 16% ankietowanych byłaby gotowa zaprosić swojego szefa na rodzinną kolację wigilijną.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Boże Narodzenie, Wigilia, kolacja wigilijna, Święta, świętowanie