kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Rusza IV edycja konkursu "Mama w pracy"
2010/10/21 16:40:00

Kolejna edycja konkursu „Mama w pracy" - organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja wspólnie z Rzeczpospolitą oraz instytutem badawczym MillwardBrown SMG/KRC - już się rozpoczęła! Przedsiębiorstwa, które w wyznaczonym terminie zgłoszą się do plebiscytu, będą mogły ubiegać się o tytuł laureata konkursu oraz przez rok posługiwać się znakiem Mama w pracy. Ankiety zgłoszeniowe można przesyłać do 28 lutego 2011 roku.

Celem kampanii społecznej - prowadzonej przez Fundację Świętego Mikołaja od 2007 roku - jest zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową oraz poprawienie standardów zatrudniania kobiet.

Problemy w pracy z powodu zajścia w ciążę, odkładanie decyzji o urodzeniu dziecka z obawy przed zwolnieniem, pogorszenie warunków pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego to najczęstsze problemy, z którymi muszą zmierzyć się aktywne zawodowo kobiety w Polsce[1].

Tegoroczna edycja konkursu rozpoczęła się 18 października, a przedsiębiorstwa chętne do wzięcia udziału mogą zgłaszać swój udział do 28 lutego 2011 roku. Plebiscyt obejmuje trzy kategorie firm: małe (poniżej 50 pracowników), średnie (od 50 do 500 zatrudnionych) oraz duże (ponad 500 pracowników). W pierwszym przypadku niezbędne jest wypełnienie internetowej ankiety przez co najmniej 10 pracownic, w drugim - przez minimum 30 zatrudnionych kobiet, a w trzecim - przez 100. Wyniki ankiet (wypełnianych przez kobiety anonimowo) zostaną zebrane w raport, który każda z uczestniczących firm otrzyma od Fundacji na zakończenie kampanii. Stanowi on informację zwrotną dla pracodawców, jak ich firmy postrzegane są przez pracujące tam kobiety.

fot. mama w pracy- Bardzo cieszy nas fakt, że konkurs „Mama w pracy" z roku na rok zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. Fundacja Świętego Mikołaja od lat wspiera kobiety w kwestii łączenia macierzyństwa z aktywną pracą zawodową. Przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na ten, bardzo ważny aspekt życia każdej kobiety oraz przekonać pracodawców, że warto wprowadzać rozwiązania, dzięki którym zdecydowanie poprawi się sytuację matek na rynku pracy. Kolejne edycje konkursu są znakomitym źródłem informacji dla uczestników na temat nastawienia i oczekiwań kobiet w ich miejscu zatrudnienia. Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie. Można tylko zyskać! - mówi Karolina Błaszczyk, koordynatorka projektu z Fundacji Świętego Mikołaja.

Plebiscyt „Mama w pracy" z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do Kapituły IV edycji konkursu zaproszono nowych członków: Panią Iwonę Srokę - Prezesa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz Pana Radosława Mleczko - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Dołączyli oni do dotychczasowych członków Kapituły, którymi są: Piotr Gabryel - zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej", Mirosława Grabowska - socjolog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Ks. Marcin Brzeziński z Caritas Polska oraz Karolina Błaszczyk z Fundacji Świętego Mikołaja.[1] Raport z badania „Macierzyństwo a praca zawodowa kobiet" przygotowany przez Instytut Badawczy MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie Fundacji Świętego Mikołaja, 2006


Fundacja Świętego Mikołaja


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Mama w pracy, kariera, macierzyństwo, praca