kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Równe szanse na rynku pracy
2007/1/10 17:40:00

15 stycznia 2007 roku w centrum konferencyjnym Zielna (ul. Zielna 37) w Warszawie odbędzie się konferencja otwierająca projekt „Gender Mainstreaming w instytucjach rynku pracy”. Jej celem jest zaprezentowanie założeń projektu oraz przedstawienie praktyki wdrażania zasady równości płci na rynku pracy w Polsce i w Europie.

Podczas konferencji przewidziane są wystąpienia polskich i zagranicznych ekspertów, przedstawicieli administracji oraz otwarta dyskusja na temat praktyki stosowania gender mainstreaming w Polsce. Na konferencji zostanie również przedstawiony nowy Program wspólnotowy na rzecz zatrudnienia PROGRESS. Organizatorami konferencji są SPI Consult Polska Sp. z o.o. oraz Koalicja Karat. Projekt trwa od 1 listopada 2006 roku do 31 sierpnia 2007 roku.

Gender mainstreaming to stosowanie zasady równych szans kobiet i mężczyzn we wszystkich sferach życia społecznego, w tym także na rynku pracy. Oparte jest to na założeniu, że kobiety i mężczyźni mają różne, ale równie ważne potrzeby i warto, a wręcz opłaca się je respektować.

Zasada równości szans to jedna z naczelnych idei i polityk horyzontalnych Unii Europejskiej. Wszystkie kraje członkowskie, w tym Polska, zobowiązały się do jej stosowania na wszystkich szczeblach decyzji administracyjnej i we wszystkich sferach życia społecznego, także na rynku pracy.



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Gender mainstreaming, praca, rynek pracy, równouprawnienie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »