kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Praca świętego Mikołaja
2014/12/5 23:10:00

W okresie Bożego Narodzenia ogłoszenia dotyczące pracy w charakterze św. Mikołaja to częste zjawisko. Nie brakuje ofert adresowanych do studentów i seniorów, którzy chcieliby wcielić się w tę szczególną postać. Wystarczy znać kolędy i umieć bawić się z dziećmi. Czy bycie Mikołajem się opłaca?

Św. Mikołaj domowy a komercyjny

Co roku w grudniu na portalach agregujących oferty pracy zaczynają pojawiać się ogłoszenia dotyczące pracy w charakterze Św. Mikołaja. Oferty kierowane są zarówno do studentów (np. roznoszenie ulotek w stroju Św. Mikołaja), jak i do mężczyzn w wieku od 50 lat do pracy jako Święty w centrum handlowym czy podczas firmowej Wigilii. Zdarzają się również ogłoszenia od osób prywatnych, które chcą, aby św. Mikołaj zjawił się u nich w domu. Za Mikołaja coraz częściej przebierają się także ojcowie, dziadkowie, głowy rodziny. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Zapotrzebowanie na ekwipunek św. Mikołaja zaczyna się już przed Mikołajkami a kończy dopiero po Świętach.

Inwestycja w strój

Aby zostać profesjonalnym Mikołajem, warto zainwestować w odpowiedni strój. Cena stroju dla Świętego Mikołaja w supermarkecie zaczyna się już od kilkunastu złotych, jeśli jednak chcemy mieć pewność, że strój jest porządny, warto zainwestować więcej. - Dzieci potrafią od razu wychwycić wystającą gumkę czy nieudolnie przyklejoną brodę – ostrzega Rafał Łączyński ze sklepu strojemikolaja.pl. - Porządnie ubrany Mikołaj jest też bardziej pewny siebie, nie musi się obawiać, że dostanie zdemaskowany – dodaje.

Zarobki

Za jedną wizytę w domu św. Mikołaj może zarobić od 80 do nawet 700 złotych. Cena wzrasta, gdy św. Mikołaj ma zjawić się w towarzystwie Aniołka czy porozumiewać się po angielsku. - Najlepszym dniem dla św. Mikołaja jest Wigilia – zdradza ekspert. - W Warszawie za 20 minut ze Świętym trzeba zapłacić od 100 do nawet 250 zł.

Według cenników zamieszczanych w internecie, do 17 grudnia wizyta św. Mikołaja kosztuje najmniej – za odwiedziny w mieszkaniu zapłacimy 145 zł, w przedszkolu lub szkole 175 zł. Najwięcej kosztuje wizyta w firmie – aż 230 zł. Najwyższa stawka zaczyna się po 17 grudnia, po godzinie 15 – wtedy za wizytę w mieszkaniu zapłacimy 215 zł a za odwiedziny w firmie już 290 zł.

Załóżmy, że św. Mikołaj ma jedną wizytę dziennie w mieszkaniu. Do 17 grudnia zarobi on 2465 zł a do Wigilii jeszcze dodatkowe 960 zł! Jeśli Mikołaj wybiera tylko zlecenia w mieszkaniu i do tego do godziny 17., do Wigilii może zarobić aż 3425 zł. Pełny strój św. Mikołaja z kategorii deluxe w sklepie strojemikolaja.pl to koszt rzędu 699 zł – zwróci się on już po pięciu dniach! I jak tu nie kochać św. Mikołaja?()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: praca, Święta, św. Mikołaj