kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Portal społecznościowy - ulubione narzędzie rekruterów
2015/6/10 22:59:44

Portale społecznościowe stają się dla pracodawców cennym źródłem poszukiwania pracowników. Dzięki temu mogą nie tylko pozyskać informacje na temat kandydatów, ale też obniżyć koszty procesu rekrutacyjnego. Co warto uzupełnić w swoim profilu, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?

Portale społecznościowe stały się ulubionym narzędziem poszukiwania pracowników. Pozwalają w szybki i prosty sposób uzyskać wiele informacji na temat kandydatów. - Korzystając z widocznych profili, możemy zweryfikować znajomość języka, doświadczenie, wykształcenie i wiele innych umiejętności kluczowych dla pracodawcy. Dzięki temu długi wywiad telefoniczny staje się zbędny – mówi serwisowi Beata Romanowska z agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego Randstad.

Pracodawcy często spotykają się z sytuacją, kiedy ogłoszenie nie jest wystarczającym narzędziem w rekrutacji. Wtedy podejmują bardziej aktywne poszukiwanie przyszłej kadry, między innymi na portalach społecznościowych.

- Gdy szuka się pracy, warto uzupełnić własne portfolio zawodowe – radzi ekspertka. Na portalu społecznościowym można pochwalić się też znajomością języków oraz zainteresowaniami. Treści pojawiające się w internecie należy jednak kontrolować. W przypadku portali biznesowych pamiętajmy, żeby nasz profil zawierał wyłącznie informacje związane z pracą i wykształceniem. Jeśli chodzi o pozostałe serwisy, zadbajmy, aby to, co dotyczy życia prywatnego, było widoczne jedynie dla ścisłego grona naszych bliskich znajomych.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: portal społecznościowy, praca, pracownik, rekrutacja