kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Panie tracą pracę
2010/9/8 15:58:38

Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu 2010 roku wyniosła 11,3 procent i w porównaniu do miesiąca poprzedniego spadła o 0,1punktu procentowego - wynika z danych resortu pracy. W większości województw zaobserwowano wzrost liczby bezrobotnych kobiet, przy spadku liczby bezrobotnych mężczyzn.

Spadek stopy bezrobocia w sierpniu odnotowano w dziewięciu województwach, najsilniej (o 0,2 punktu) natężenie bezrobocia zmniejszyło się w województwach, w których odnotowano największe spadki liczby bezrobotnych, a więc w łódzkim i wielkopolskim. W 6-ciu województwach stopa bezrobocia w odniesieniu do poprzedniego miesiąca nie uległa zmianie (dolnośląskie, lubuskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, śląskie). Jedynie w województwie mazowieckim wskaźnik bezrobocia wzrósł (o 0,1 punktu).

Liczba bezrobotnych w końcu sierpnia 2010 roku wyniosła 1 mln 803,7 tys. osób i w porównaniu do lipca 2010 roku spadła o 9,1 tys. (o 0,5%).

W większości województw zaobserwowano wzrost liczby bezrobotnych kobiet, przy spadku liczby bezrobotnych mężczyzn. W sierpniu poziom bezrobocia wśród kobiet zwiększył się o 9,6 tys. (o 1,0%), podczas gdy wśród mężczyzn odnotowano spadek o 18,7 tys. (o 2,2%). Sytuacja ta jest związana z faktem, że głównie mężczyźni podejmują prace sezonowe w budownictwie i rolnictwie.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: bezrobocie, praca, praca kobiet