kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Oriflame solidnym pracodawcą
2007/7/2 0:10:00

Firma Oriflame Poland otrzymała tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku 2006”, przyznawany przez „Przegląd Gospodarczy”, dodatek do „Gazety Prawnej”. Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej i środowiska pracodawców na kwestie solidności zatrudnienia.

Ogólnopolski konkurs „Solidny Pracodawca Roku” był organizowany już po raz trzeci. O przyznaniu tytułu „Solidnego Pracodawcy” decyduje kolegium redakcyjne, pod przewodnictwem Roberta Kowalskiego, Redaktora Naczelnego „Przeglądu Gospodarczego” wraz z przedstawicielami organizacji zewnętrznych, niezależnymi ekspertami, a także laureatami z ubiegłych lat. Tytuły przyznawane są w kategorii wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

W każdym województwie wyłoniono od 10 do 20 firm spełniających warunki konkursowe. Natomiast w kategorii ogólnopolskiej 35 firm ubiegało się o ten zacny tytuł. Wyłoniono około 25 laureatów z obu kategorii.

Kryteria, jakie „Przegląd Gospodarczy” brał pod uwagę przy wyborze kandydatów do tytułu Solidnego Pracodawcy Roku 2006 to: liczba zatrudnionych pracowników, a przede wszystkim tzw. wskaźnik solidności zatrudnienia. Dodatkowo brano pod uwagę takie kwestie jak: warunki pracy (przepisy bhp, prawo pracy, indywidualne podejście do pracowników), terminowość wypłat, warunki socjalne oraz ścieżkę kariery (szkolenia pracowników i podnoszenie kwalifikacji). Istotna była także liczba zatrudnianych młodych osób, stosunek do kobiet w ciąży, jak również opinie o firmie wśród społeczności lokalnej i współpraca z tym środowiskiem.

Wyłonienie i nagrodzenie firm i przedsiębiorstw, które wywiązują się
ze swoich zobowiązań względem pracowników ma niebagatelne znaczenie wobec nagminnego nieprzestrzegania tych ważnych kwestii. Tym samym, dzięki tytułowi Solidnego Pracodawcy Roku, laureaci uznani zostają za ambasadorów solidności zatrudnieniaOprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Oriflame, praca, pracodawca, zatrudnienie


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»