Praca przy stanowisku komputerowym nie spełniającym wymogów ergonomiczności może powodować różne bóle i dolegliwości, a w konsekwencji prowadzić do poważnych chorób organizmu. Około 80% respondentów badania Ergotest odczuwało różnego rodzaju dolegliwości związane ze wzrokiem - bóle oczu, zaburzenia ostrości widzenia oraz suchość i pieczenie pod powiekami.
Kolejnymi bólami występującymi podczas pracy przy komputerze są bóle pleców bądź karku. Tylko 12% badanych przyznało, że takich bólów nie odczuwa nigdy. 38% stwierdziło, że odczuwa takie bóle przynajmniej kilka razy w miesiącu, natomiast 36% kilka razy w tygodniu. Aż 14% respondentów odczuwa bóle pleców bądź karku zawsze.
Ankietowani powszechnie deklarowali również dolegliwości rąk. Aż 42 % odczuwa takie bóle kilka razy w miesiącu. 17% cierpi na tą dolegliwość kilka razy w tygodniu. Stale bóle nadgarstków odczuwa 3% respondentów. Bóle ramion, choć z różną intensywnością, odczuwane są przez połowę respondentów. Drętwienie i mrowienie palców odczuwane jest przez 47% badanych. Mrowienie i drętwienie ramion są najrzadszymi dolegliwościami kończyn górnych. Mimo tego 41% badanych je odczuwa. U badanych osób korzystających z regulowanych podłokietników bóle kończyn górnych występują rzadziej i z mniejszym natężeniem. Przykładowo bóle ramion i łokci w przypadku respondentów, którzy podczas pracy opierają łokcie o regulowane podłokietniki występują u 2% respondentów.
Wielu pracowników odczuwa także bóle kończyn dolnych. Mrowienie w stopach odczuwa 53% respondentów biorących udział w badaniu. Drętwienie łydek odczuwa niespełna połowa badanych. Problem opuchlizny kończyn dolnych dotyczy 40% respondentów, którzy wzięli udział w badaniu. Podkreślić należy, że aż 4% badanych cierpi na tą dolegliwość zawsze. Kolejną dolegliwością, wynikającą z nie stosowania wymogów ergonomii do stanowiska komputerowego, jest ucisk na uda wywołany przez krawędź krzesła. Jak wskazują badania wielu respondentów odczuwa taki ucisk.
Zgodnie z przepisami prawa pracy w przypadku, kiedy pracownik w czasie pracy przy komputerze musi korzystać z okularów korygujących wzrok, pracodawca powinien partycypować w kosztach ich zakupu. Jednak przepis ten nie zawsze jest przestrzegany. Jak wskazują wypowiedzi respondentów, w przypadku 40% osób, pracodawca partycypował w kosztach. 35% badanych w całości płaciło za okulary. Na subiektywne dolegliwości związane ze zmęczeniem oczu na skutek pracy przy komputerze skarży się aż 90% kobiet i 80% mężczyzn. Praca przy komputerze pociąga za sobą również duże obciążenia psychiczne. Po pierwsze, często jest to praca jednostajna i monotonna. Powtarzanie tych samych czynności powoduje znużenie i apatię. Z drugiej strony nowoczesny sprzęt o dużej mocy obliczeniowej ma krótki czas reakcji. Zmiany na monitorze pojawiają się błyskawicznie, dużo szybciej, niż może na nie zareagować układ nerwowy człowieka. Powoduje to konieczności wytężonej i ustawicznej uwagi, co prowadzi do zmęczenia i różnych symptomów napięcia: trudności w myśleniu, drażliwości, nerwowości, uczucia leku, skłonności do zapominania, a nawet ziewania. Kolejną przyczyną stresu jest też abstrakcyjność pracy przy komputerze. Operator styka się z symbolicznymi wyobrażeniami rzeczy, z ich abstrakcyjnymi przedstawieniami, co powoduje poczucie alienacji.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »