kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Najczęstsze powody rozczarowania rekrutacją z perspektywy kandydatów
2015/8/5 0:00:00

Czy to możliwe, że 99% Polaków jest rozczarowanych procesem rekrutacyjnym? Z ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl wynika, że niestety tak właśnie jest. Czym najbardziej zniechęceni w ramach rekrutacji są Polacy?

Wysłałem CV i nic…

Mała ilość ogłoszeń rekrutacyjnych, brak informacji zwrotnej, niepewność wysokości wynagrodzenia? Co najbardziej rozczarowuje Polaków w trakcie szukania pracy? Z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników serwisu Praca.pl wynika, że aż dla 44% kandydatów największym problemem w trakcie szukania pracy jest brak odpowiedzi ze strony pracodawców. Z badania „Candidate Experience” przeprowadzonego przez Koalicję na rzecz Przyjaznej Rekrutacji w 2014 roku wynika, że jedynie 29% firm dba o to, by każdy kandydat, który przesłał do firmy CV, otrzymał informację zwrotną o przebiegu procesu rekrutacji. A kandydat, który poczuje się źle potraktowany w czasie procesu rekrutacyjnego zdecydowanie mniej skłonny jest do tego, by w przyszłości skorzystać z usług lub produktów firmy, która interesowała go jako pracodawca. Nie poleci też tej firmy swoim znajomym.

fot. Co_najbardziej_rozczarowuje_Cie_podczas_szukania_pracy

Ile mogę zarobić?


W Polsce wysokość wynagrodzenia na danym stanowisku to najczęściej temat tabu. Widełki płacowe w ogłoszeniach podawane są bardzo rzadko, najczęściej zatem kandydat wysyłając CV nie ma żadnej informacji, która pozwoliłaby mu ocenić czy ostatecznie będzie zainteresowany ofertą pracy, którą być może otrzyma. Ten brak informacji irytuje 22% poszukujących pracy. Z przeprowadzonej przez Praca.pl w 2014 r. ankiety wynika zaś, że aż 89% kandydatów do pracy jest rozczarowanych kwotą wynagrodzenia, jaką proponują im pracodawcy.

- Z naszych obserwacji wynika, że najczęściej proponowany zakres wynagrodzeń pojawia się w ogłoszeniach z branży IT. Wynika to z dużej konkurencyjności tej branży i zdecydowanie większego zapotrzebowania na specjalistów. Podając kwoty wynagrodzenia, firmy starają się w ten sposób zachęcić kandydatów do aplikowania i jednocześnie skrócić czas rekrutacji zniechęcając tych kandydatów, którzy mają wyższe oczekiwania niż możliwości finansowe firmy. W pozostałych branżach w Polsce podawanie widełek płacowych jest rzadkie, mimo, iż jest to praktyka stosowana w większości krajów zachodnich – wyjaśnia prezes Praca.pl Krzysztof Kirejczyk.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: praca, pracownik, rekrutacja, rozmowa kwalifikacyjna


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»