kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Mama w pracy: albo pracujesz, albo wychowujesz?
2010/2/23 19:11:01

„Mama Reaktywacja II" to druga część kampanii społecznej serwisu mamazone.pl adresowanej do młodych matek. Akcja ma na celu pokazanie problemów, z jakimi borykają się kobiety, które chcą powrócić do aktywnego życia zawodowego po narodzinach dziecka. Pierwsza część kampanii pokazywała problem powrotu do pracy z perspektywy młodych matek. W drugiej organizatorzy chcą skupić się na analizie rozwiązań prawnych i omówieniu problemu z punktu widzenia pracodawców.

W ramach kampanii prezentowane są wyniki badania Eurostatu oraz Gender Index. Celem badania jest pokazanie sytuacji młodych matek na rynku pracy w Polsce na tle państw Unii Europejskiej oraz odpowiedź na pytanie, jak wygląda polskie prawo pracy w teorii i praktyce. O obawach ze strony pracodawców, sytuacji młodych matek na rynku pracy w Polsce oraz o propozycjach rozwiązań legislacyjnych, które ułatwią kobietom podejmowanie decyzji o macierzyństwie dyskutować będą przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, PKPP Lewiatan, Instytutu Matki i Dziecka, przedstawiciele organizacji pozarządowych (Fundacja Mama) oraz dyrektorzy HR dużych koncernów (pracuj.pl) i znane młode mamy.
Cele programu i debaty publicznej:
*Poznanie obaw pracodawców związanych z zatrudnianiem młodych matek.
*Poznanie problemów, na jakie napotykają pracodawcy planujący zatrudnienie kobiet w ciąży.
*Poznanie obaw kobiet związanych z macierzyństwem i późniejszymi problemami ze znalezieniem pracy.

W efekcie jej organizatorzy zapoznają się z możliwościami i propozycjami rozwiązań legislacyjnych, które ułatwią pracodawcom zatrudnianie młodych kobiet w ciąży oraz ułatwią kobietom podejmowanie decyzji o macierzyństwie bez obaw o swoje miejsce pracy.

Organizatorzy pragną wesprzeć inicjatywę zakładania żłobków i przedszkoli przy miejscach pracy przez osoby fizyczne. Myślą też o szeregu działań, które mają na celu podniesienie komfortu życia rodzin wychowujących małe dzieci.
()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Mama w pracy, macierzyństwo, praca