kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kobiety przed komisją poborową
2007/4/21 12:25:20

Trwa wiosenny pobór do wojska. Jak co roku przed komisjami w całym kraju stają nie tylko młodzi mężczyźni, ale i panie – głównie absolwentki szkół pielęgniarskich. Kobiety przechodzą dokładnie te same procedury co mężczyźni, jedyną różnicą jest zapis w ich książeczkach wojskowych: są bowiem automatycznie przenoszone do rezerwy – pisze „Gazeta Krakowska”.

W Polsce kobiety rzadko służą w wojsku. Wyjątkiem są jedynie panie, które ukończyły naukę na wojskowych uczelniach. Sytuacja ta może się zmienić jedynie wówczas, gdyby nasz kraj znalazł się w sytuacji zagrożenia – wtedy do armii zostaną powołane na przykład pielęgniarki czy lekarki.

Od niedawna przed oblicze komisji poborowej są również wzywane absolwentki studiów językowych i psychologii (ich wiedza może być przydatna na zagranicznych misjach wojskowych), jednak szczegółową decyzję o tym, kto ma stanąć przed komisją podejmuje Wojskowy Komendant Uzupełnień.Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: komisja poborowa, mundur, pobór, praca, wojsko


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»