kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kapitalizm kontra kobiety - kobiety kontra kapitalizm
2007/5/8 13:00:00

Pracownicza Demokracja organizuje dzień spotkań pt. „Kapitalizm kontra kobiety - kobiety kontra kapitalizm”. Odbędzie się on w sobotę, 12 maja, w Warszawie.

Sytuacja kobiet w Polsce stała się gorącym tematem w związku z debatą o zmianach konstytucji odnośnie aborcji. W ostatnich latach pracujące kobiety walczyły też z niskimi pensjami, czy o prawa pracownicze (pielęgniarki, pracownice supermarketów).

Organizatorzy zapraszają na spotkanie wszystkie osoby, które interesują pytania takie, jak np.: Dlaczego kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni? Dlaczego bezrobocie jest wyższe wśród kobiet? Dlaczego kobiety są ofiarami przemocy domowej? Dlaczego nie pozwala się kobietom decydować o własnym ciele? Dlaczego istnieje dyskryminacja kobiet? Jaką rolę odegrały kobiety w wielkich przemianach społecznych?

W programie wykłady i dyskusje na następujące tematy: „Patriarchat, kapitalizm.... teorie o ucisku kobiet”, „Aborcja - historia, sytuacja, strategia - w Polsce i w innych krajach”, „Kobiety w ruchach rewolucyjnych”. Mówczynie to m.in.: Ewa Dąbrowska-Szulc, Stowarzyszenie Pro Femina, Joanna Puszwacka, Ellisiv Rognlien.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dyskryminacja, kobieta, praca, zarobki


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»