kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Bezrobocie w Polsce
2007/5/4 11:05:55

Z marcowego sondażu CBOS wynika, że obecnie w rodzinie co trzeciego respondenta ktoś jest bezrobotny, szuka pracy i byłby gotów podjąć ją w najbliższym czasie. W ciągu ostatnich pięciu lat bezrobocie dotknęło niemal połowę gospodarstw domowych.

Odsetek rodzin bezpośrednio doświadczających bezrobocia ulegał w ostatnich sześciu latach wahaniom – najniższy był w roku 2001 (26%), a najwyższy w 2005 roku (38%), jednak w ostatnich dwóch latach pozostaje stabilny.

Bezrobocie najbardziej dotyka rodziny najuboższe, w których miesięczne dochody na osobę nie przekraczają 300 zł, żyjące w złych warunkach materialnych. Większość Polaków nigdy osobiście nie doświadczyła bezrobocia, jednak w ostatnich sześciu latach grupa ta powoli, ale systematycznie maleje. Stopniowo rośnie natomiast grupa Polaków, którzy podzielili już los bezrobotnych.

Najbardziej dotknięte bezrobociem jest młode pokolenie, a szczególnie badani w wieku, kiedy zazwyczaj zakłada się rodzinę (mający od 25 do 34 lat). Co czwarty z nich obecnie zalicza siebie do bezrobotnych, a ponad dwie piąte wprawdzie już ma zatrudnienie, ale w przeszłości byli bez pracy. W chwili obecnej do grona bezrobotnych zalicza siebie ponad jedna siódma ankietowanych.

Dysproporcja między odsetkiem badanych uznających się za bezrobotnych, a odsetkiem rzeczywiście próbujących uwolnić się od bezrobocia jest wyraźna.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: CBOS, bezrobocie, praca, zatrudnienie


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»